Ese E Ardhmja Ime

Yourliterary Ese Tekst Poezi Tregime Shqip

Pak fjale rreth YourLiterary.com. Ideja per te ndertuar nje website te tille ka lindur ne oren e gjuhes shqipe, kur mesuesja tha te krijonim nje ese (tekst) argumentuese. ese dhe analiza letrare Nje blogger ku mund te gjeni detyra, ese, power point-e dhe pune me projekte te gjimnazit,materiale per maturen, komente dhe analiza veprash .
Read more »

Ese Per 17 Shkurtin ~ Mëso Shqip

Pritëm me vite, e me shekuj dhe e arritëm ditën e 17 shkurtit 2008. Dita e shumëpritur nga të gjithë ne. Në nuk bënë t’i harrojmë asnjëherë dëshmorët acpe albanian creativemunity in london gazeta Se historia eshte nje pasqyre e deshmise se ngjarjeve kjo tanim eshte njohur,por asaj nuk i ik asnje fije dhe presje,kur qendron tek
Read more »

Shkolla Rrezor » Aa – Letrat E Vizitorëve

Ju lumtë për punën e shenjtë kombëtare që keni bërë. Puna e arsimit për mua është e shenjtë, e çmoj shumë. Jam përpjekur të japi kontributin tim me mëso shqip Historia e 8 Marsit Në përputhje me deklaratën e Partisë Socialiste së Amerikës, dita e parë Nacionale e Gruas, u festua në SHBA më 28 shkurt 1909.
Read more »

Shkolla Rrezor » Grupi Letrar

Ese – trafikimi i qenieve njerëzore shqetësim global (Letra që më arriti nga një fatkeqe) Engjëlli ngujuar në kthetra. E shndritur nga gëzimi dhe lumturia feja ~ rapitful shqip Ese,hartime,teste,programe,libra shqip fjalor, autoshkolla, letersi,gjuhe shqipe,letersi boterore,kuriozitete,fjale te urta,analiza letrare,vjersha per femije,poezi
Read more »

Gramatikë ~ Rapitful Shqip

Gramatika e gjuhes shqipe,pytje dhe pergjigje nga gjuha shqipe,te dhena nga gjuha shqipe,gjuhe shqipe gramatike gazeta nacional nr botimi 63 slideshare Gazeta nacional nr. botimi 63 Document Transcript. CMYK nacional BOTIM I “NACIONAL GRUP” VITI II BOTIMIT, NR
Read more »

WEDANG JAGUNG CAMPUR

Untuk 10 porsi Bahan: 4 buah jagung manis, dipipil 5 buah pisang kepok, dipotong bulat 3 lembar roti tawar, dipotong dadu 2.000 ml santan dari 1 butir kelapa 100 gram jahe kupas yang sudah dimemarkan 2 cm kayu manis 1/2 sendok teh garam 100 gram gula pasir 100 gram gula merah, disisir 2 lembar daun pandan Cara Membuat: Rebus santan, …Read more »

Bakmi Panjang Umur

Bahan: 300 gram mie telur kering 1 sdt garam 2 sdm minyak untuk menumis 1 sdt minyak goreng Air untuk merebus 3cm jahe, memarkan 100 gram rebung iris sebesar korek api 125 gram tauge, buang ekornya 100 gram wortel, iris sebesar korek api 2 tangkai daun bawang potong potong 3 sdm kecap asin 1 sdm minyak wijen 100 ml air …Read more »

Kukis Hias

Bahan-bahan: 150 gram margarin 100 gram gula halus 1 butir kuning telur 175 gram tepung terigu 25 gram coklat bubuk 1 sdt pasta coklat 250 gram gula halus ayak 1 butir putih telur 10 ml air jeruk nipis 1 sdm pasta vanila pewarna makanan Cara membuat : Kocok margarin dan gula halus selama 2 menit, masukan kuning telur. Kocok kembali …Read more »