Llogaritja E Tvsh

Legjislacioni Tatimor I KosovËs

republika e kosovËs - republika kosova - republic of kosovo qeveria e kosovËs - vlada kosova - government of kosovo ministria e financave - ministarstvo za kontributet e sigurimeve shoqerore dhe shendetesore Kontributet e sigurimeve shoqerore. 1.Detyrimi i pageses se kontributeve te sigurimeve shoqerore 2.Procedurat e pagimit te kontributeve te sigurimeve shoqerore
Read more »

L I G J Altax Home

Llogaritja e kontributeve për personin e vetëpunësuar dhe punonjësin e papaguar të nga personat fizikë të regjistruar si tatimpagues të TVSH-së, korporatat e sigurimeve ligjerata slideshare Korporatat e Sigurimeve- Ligjerata Presentation Transcript. 1KORPORATAT ESIGURIMEVE Prof.Ass.Dr. Ibish Mazreku ibish.mazreku@yahoo.com
Read more »

Mirësevini Në Faqen E Bankës Së Shqipërisë

Banka e Shqipërisë është institucioni i vetëm në Republikën e Shqipërisë përgjegjës për konceptimin, hartimin, miratimin dhe zbatimin e politikës monetare. hoteleri turizem albania zhvillimi i turizmit në Zhvillimi i Turizmit në Shqipëri, Raporti bazohet në të dhënat e Ministrisë së Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve (MTKRS) dhe INSTAT.
Read more »

Bashkiavlore Org

Llogaritja e pagave eshte bere krahasim me vitin 2007 shpenzimet jane rritur ne zerin karburante si rezultat i rritjes se cmimit te tij dhe ndikimi i tvsh-se per aktiviteti i korporatave te sigurimeve ligjerata 5 Aktiviteti i korporatave te sigurimeve (Ligjerata 5) Presentation Transcript. 1AKTIVITETI I KORPORATAVE TE SIGURIMEVE Prof.Ass.Dr. Ibish Mazreku
Read more »

Ligj Nr 1382013 PËr Burimet E EnergjisË SË Rinovueshme *

LIGJ Nr. 138/2013 PËR BURIMET E ENERGJISË SË RINOVUESHME * Nё mbështetje të neneve 78 dhe 83 pika 1 të Kushtetutës, me propozimin e Kёshillit të Ministrave, ligj nr bashkia e tiranës bashkia e tiranës Llogaritja e konstruksioneve prej betoni dhe betoni të armuar në veprat hidroteknike me teorinë e gjendjeve kufitare. 49. Projektimi i veprave të artit,
Read more »

WEDANG JAGUNG CAMPUR

Untuk 10 porsi Bahan: 4 buah jagung manis, dipipil 5 buah pisang kepok, dipotong bulat 3 lembar roti tawar, dipotong dadu 2.000 ml santan dari 1 butir kelapa 100 gram jahe kupas yang sudah dimemarkan 2 cm kayu manis 1/2 sendok teh garam 100 gram gula pasir 100 gram gula merah, disisir 2 lembar daun pandan Cara Membuat: Rebus santan, …Read more »

Bakmi Panjang Umur

Bahan: 300 gram mie telur kering 1 sdt garam 2 sdm minyak untuk menumis 1 sdt minyak goreng Air untuk merebus 3cm jahe, memarkan 100 gram rebung iris sebesar korek api 125 gram tauge, buang ekornya 100 gram wortel, iris sebesar korek api 2 tangkai daun bawang potong potong 3 sdm kecap asin 1 sdm minyak wijen 100 ml air …Read more »

Kukis Hias

Bahan-bahan: 150 gram margarin 100 gram gula halus 1 butir kuning telur 175 gram tepung terigu 25 gram coklat bubuk 1 sdt pasta coklat 250 gram gula halus ayak 1 butir putih telur 10 ml air jeruk nipis 1 sdm pasta vanila pewarna makanan Cara membuat : Kocok margarin dan gula halus selama 2 menit, masukan kuning telur. Kocok kembali …Read more »

9.05MB - 1.1021 seconds