Hartim Per Stinen E Dimrit

Liqeni I ShkodrËs 28 Janar 2013 Geo Prespa Websiti I

Tempera e ujit të liqenit, krahasuar me atë të lumit Moraça, më e ulët është në tre muajët e parë dhe në tre muajët e fundit të vitit. sallate lule per menze receta kuzhine receta gatimi shqip RecetaKuzhine.net eshte faqja me e madhe shqiptare me receta gatimi nga kuzhina shqiptare, kuzhina kosovare dhe ajo e huaj per familjen tuaj. Ketu do te gjeni receta
Read more »

Moda Vjeshtëdimër 20132014 Portali Telegrafi

Këto janë disa nga propozimet, të cilat shtëpitë e modës më të famshme me stilistët e tyre propozojnë për sezonet në vijim. dieta e veres recete nga dietologe blerina aj per Dieta e Veres (Recete nga dietologe Blerina Bombaj) Vera eshte stina e "proves se kostumit, ndaj le te bejme me te miren per nje paraqitje sa me kenaqshme.
Read more »

Maskë Bukurie Për Fytyrën Me Aspirinë Bukuri

dona 21/04/2011 at 12:04 pm pershendetje nga Dona kisha pas deshir naj krem ose naj mask diqka per heqjen e pikav kafe nga detyra ose( pika qures)zakoniush i thojn abdesi 1 Farzet e abdesit; 2 Sunnetet e abdesit; 3 Mustehabet e abdesit; 4 Mekruhet e abdesit; 5 Çka e prish abdesin; 6 Uji me të cilim merret abdesi; 7 Konditat e mesteve
Read more »

Veshkat Trajtimi Dhe Kurimi Zeri Islam

Veshkat, trajtimi dhe kurimi, Veshkat jane organe cift, te vendosura ne te dy anet e shtylles kurrizore, menjehere poshte kafazit te kraharorit. Ne brendesi te llogaritja e kohËs geo prespa LLOGARITJA E KOHËS 30 Mars, 2013 Posted by Fejzula Abdulai in Shkencë. trackback KALENDAR JULIAN APO GREGORIAN? Në një shkrimin tonë të mëparshëm
Read more »

Gazeta Telegraf Me Ne Dita Nis Ndryshe

Reagojnë për “Telegraf” për rishikimin e Historisë së Shqipërisë: Bilal Kola, kreu i Institutit të ish Përndjekurve Politikë; Rustem Peçi, Kryetar i si te gatuajme trahana – receta gatimi per trahana si Si pergatitet Trahanaja – Si gatuhet Trahanaja – Receta gatimi per trahana. Trahanaja eshte nje prej ushqimeve te perdorura shume gjate viteve se komunizmit ne
Read more »

WEDANG JAGUNG CAMPUR

Untuk 10 porsi Bahan: 4 buah jagung manis, dipipil 5 buah pisang kepok, dipotong bulat 3 lembar roti tawar, dipotong dadu 2.000 ml santan dari 1 butir kelapa 100 gram jahe kupas yang sudah dimemarkan 2 cm kayu manis 1/2 sendok teh garam 100 gram gula pasir 100 gram gula merah, disisir 2 lembar daun pandan Cara Membuat: Rebus santan, …Read more »

Bakmi Panjang Umur

Bahan: 300 gram mie telur kering 1 sdt garam 2 sdm minyak untuk menumis 1 sdt minyak goreng Air untuk merebus 3cm jahe, memarkan 100 gram rebung iris sebesar korek api 125 gram tauge, buang ekornya 100 gram wortel, iris sebesar korek api 2 tangkai daun bawang potong potong 3 sdm kecap asin 1 sdm minyak wijen 100 ml air …Read more »

Kukis Hias

Bahan-bahan: 150 gram margarin 100 gram gula halus 1 butir kuning telur 175 gram tepung terigu 25 gram coklat bubuk 1 sdt pasta coklat 250 gram gula halus ayak 1 butir putih telur 10 ml air jeruk nipis 1 sdm pasta vanila pewarna makanan Cara membuat : Kocok margarin dan gula halus selama 2 menit, masukan kuning telur. Kocok kembali …Read more »

3.48MB - 0.8945 seconds