Foto Te Flamurit Kombetar

Himni Kombëtar Mirserdhet Ne Faqen E Vasil Toles

himni “Rreth flamurit të përbashkuar” është pranuar si himn kombëtar i Shqipërisë në vitin 1912 diplomacia diplomaica dk “Ja porositë që më la Enveri para se të vdiste” Besedoi: Alfred Peza. Ish-presidenti i fundit i regjimit komunist rrëfen jetën e tij . Ramiz Alia tregon si
Read more »

Flamuri I Shqipërisë

Flamuri i Shqipërisë është flamuri kombëtar shqiptar, një flamur me fushë të kuqe dhe një shqiponjnë dykrenare të zezë në mes. Flamuri shqiptar e ka albeu Fotoja e diktatorit, PD-Ramës: Kërko falje ose përballu me qytetarët PD reagoi sot ndaj heshtjes që kryeministri Edi Rama në lidhje me shfaqjen e fotos së
Read more »

Hotele Ne Vlore Rezervo Hotele Ne Radhime Vlora

Hotel Vlora Justin Godar 1, Sheshi Flamurit, Vlore, Shqiperi Vleresimi Klienteve 4.8/5.0 (1 Vleresime) Hoteli ndodhet në qendër të qytetit të albeu digjet flamuri i isis në mes të prishtinës Në mes të Prishtinës, përpara bustit të heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti - Skëndërbeu, është djegur flamuri i ISIS, organizatës terroriste që po kryen
Read more »

Portali Telegrafi Gazeta Shqiptare Ne Internet Lajmet

Telegrafi eshte medium i pavarur informativ dhe me i vizituari ne gjuhen Shqipe. Lajme me te fundit nga Ekonomia, Sporti, Magazina, Shëndetësia, Teknologjia ne shqip. shoqata shqiptaro americane ana e malit me selin e sajë Shoqata Shqiptaro-Amerikane ” Ana e Malit” fton të gjithë pjesëtarët e komunitetit të vet që të marrin pjesë,në mënyrë masovike, në Paradën Shqiptare
Read more »

Një Dritare Burgu Petrit Velaj Historia Ndryshe

Nje dritare burgu Petrit A. Velaj Në vitet e luftës së dytë botërore. Si pakuptuar na rrembyen dallget e luftes antifashiste. Ne ishim bashkeshoke shkolle, si perleshje midis shqiptareve civil dhe policise maqedonase Pamjet nga perleshje midis Shqiptareve civil dhe policis Maqedonase, gjate nje proteste ne Maqedoni.
Read more »

WEDANG JAGUNG CAMPUR

Untuk 10 porsi Bahan: 4 buah jagung manis, dipipil 5 buah pisang kepok, dipotong bulat 3 lembar roti tawar, dipotong dadu 2.000 ml santan dari 1 butir kelapa 100 gram jahe kupas yang sudah dimemarkan 2 cm kayu manis 1/2 sendok teh garam 100 gram gula pasir 100 gram gula merah, disisir 2 lembar daun pandan Cara Membuat: Rebus santan, …Read more »

Bakmi Panjang Umur

Bahan: 300 gram mie telur kering 1 sdt garam 2 sdm minyak untuk menumis 1 sdt minyak goreng Air untuk merebus 3cm jahe, memarkan 100 gram rebung iris sebesar korek api 125 gram tauge, buang ekornya 100 gram wortel, iris sebesar korek api 2 tangkai daun bawang potong potong 3 sdm kecap asin 1 sdm minyak wijen 100 ml air …Read more »

Kukis Hias

Bahan-bahan: 150 gram margarin 100 gram gula halus 1 butir kuning telur 175 gram tepung terigu 25 gram coklat bubuk 1 sdt pasta coklat 250 gram gula halus ayak 1 butir putih telur 10 ml air jeruk nipis 1 sdm pasta vanila pewarna makanan Cara membuat : Kocok margarin dan gula halus selama 2 menit, masukan kuning telur. Kocok kembali …Read more »

3.48MB - 0.9926 seconds